BALJA Blog

Co to jest greenwashing i dlaczego jest niebezpieczny?

Ludzkość na krótko zachwyciła się skokiem przemysłowym, zakonserwowaną żywnością z dziesiątkami lat przydatności i plastikiem, który rozkłada się setki lat, a jest używany do jednorazowych opakowań, kubków i pojemników. I teraz, po tym okresie zaskakującego rozwoju idącym w parze z poprawą jakości życia przyszła pora zapłacić za te luksusy. Zmiana klimatu, zanieczyszczenie powietrza, zima, która wygląda jak wiosna i coraz bardziej odczuwalny brak wody otworzyły oczy niektórym z nas. Miło, że coraz większa grupa ludzi jest eko. Ale prawdziwie eko. Ale jest też spora grupa ludzi, która znalazła w tym szlachetnym dążeniu świetny punkt zaczepienia do podkręcenia słupków sprzedaży albo poszukania oszczędności. Tak narodził się greenwashing.
Czytaj dalej
Rozpuszczalna otoczka kapsułki, czyli polimery

Czy dla Was rok 2019 też jest rokiem globalnego poruszenia ekologicznego? Jak grzyby po deszczu powstają ekologiczne produkty, a gdzie byśmy się nie obrócili, wszędzie pojawiają się reklamy zachęcające do dbania o środowisko. To oczywiście ogromny postęp. Wcześniej nie zwracano takiej uwagi na ochronę środowiska. Ważne było, żeby użytkownik nie skończył z czerwoną wysypką, a co z przyrodą? - przecież przyjmie wszystko. A tu nagle okazało się, że nie do końca. Ta pełna cudów planeta jest niszczona przez najinteligentniejsze jej stworzenie. Bardzo, bardzo smutne...
Czytaj dalej
Nowa? Nie! Wyczyszczona w... 3 sposoby na czystą pralkę i zmywarkę.

Wydawało by się, że pralka będzie samoczyszcząca się :D W końcu pierze nasze ubrania i wyjmujemy je z niej czyste, świeże, pachnące. Chyba podobnie moglibyśmy myśleć o zmywarce. W zasadzie oba te urządzenia służą do czyszczenia i oczekujemy od nich, że będą swoje funkcje spełniały zadowalająco. Co jednak, kiedy zaczynamy obserwować, że ze zmywarki brzydko pachnie,a naczynia nie są już tak nieskazitelnie czyste? Kiedy wokół pralki unosi się nieprzyjemny zapaszek, a ubrania są jakieś mniej świeże? Zmywarka i pralka, podobnie jak garnki, umywalka i kabina prysznicowa, potrzebują nieco troski, aby zawsze cieszyć nas nie tylko skutecznym działaniem, ale również dłuższą żywotnością. Jak wyczyścić pralkę i zmywarkę szybko i skutecznie?
Czytaj dalej
Kilka słów o proszku do zmywarki BALJA

Pisaliśmy niedawno, jakie niekoniecznie bezpiecznie składniki znajdują się w popularnych kostkach do zmywarki. Co zawiera Proszek do zmywarki BALJA? Zapraszamy do lektury.
Czytaj dalej
Proszek czy kapsułki do zmywarki?

Niech podniesie rękę, kto ma zmywarkę i uważa, że jest niepotrzebna. Nie? Nikt? Zgadza się. Wszyscy posiadacze zmywarek kochają to urządzenie. Skuteczność, prostota, łatwość użytkowania. Nawet kilkuletnie dzieci z wielką frajdą układają naczynia do zmywania albo pomagają je wyjmować. Tylko po włożeniu naczyń jeszcze mama/tato muszą wrzucić do niej tabletki do zmywania. I właśnie tutaj pojawia się dylemat. Dlaczego? O tym przeczytacie w naszym artykule.
Czytaj dalej
Dobrze poukładane? 3 proste kroki do zawsze czystych naczyń ze zmywarki

Można powiedzieć, że trudno doszukiwać się w tym filozofii. Kubeczek tu, szklanka tam, garnek, pokrywka, plastikowa chochla i widelec, może jeszcze kieliszek... Co trudnego może być w ułożeniu naczyń w zmywarce? I rzeczywiście, nic. Trzeba tylko pamiętać o trzech prostych krokach, dzięki którym Twoje naczynia będą zawsze dobrze poukładane.
Czytaj dalej
Sól do zmywarki - po co i dlaczego warto ją stosować?

Witamy!Jest to nasz pierwszy wpis na Balja Blog. Chcemy tutaj dzielić się z Wami wiedzą i ciekawostkami dotyczącymi ekologicznych środków czystości. Dzisiaj zaczynamy od tematu, o który bardzo często pytacie nas na Targach: po co stosować sól do zmywarki? Przecież w wielu środkach czystości do zmywarki sól już jest!
Czytaj dalej